Egyedülálló Workshop Magyarországon Király Béla tálalásában!

Király Béla táncos-koreográfusról többször olvashattatok oldalunkon, hiszen nem akármilyen előadásokat kaptunk már tőle, gondolunk itt a Made in Retrora, vagy éppen a Night at the Museumra, de ő készítette például az Amerikát is megjárt Casanova Night musical koreográfiáját is.

Szeptember 5-én pedig egy olyan workshopot szervezett, amelyre hazánkban korábban még nem volt példa. Ugyanis a táncosok hat órán át szánthatták a parkettet, olyan műfajokban, mint a PorDeBras , a grandUP, a Dance, a BodyART, a musical, vagy éppen a Jazz.

Hogy érezted magad ezen a workshop-on?  

Azt kell, hogy mondjam: rettentő jól sikerült ez a nap! Mindenki csak pozitív dolgokat mondott, és hálásak voltak, amiért ott lehettek! Iszonyatosan jó érzés számomra, amikor adhatok másoknak, és bízom benne, hogy legközelebb újabb embereket vonzunk majd be. Emellett nagy megtiszteltetés volt számomra, hogy Fincza Erikàval taníthattam egy workshop keretein belül. Rettentően szeretem, és tisztelem őt, kiváló, vérprofi oktató, akitől most is rengeteget tanulhattunk! 


Mikor kezdtél el dolgozni ezen a workshop ötletén? 

Májusban találtam ki, hogy szeretnék egy workshop-ot, de sokáig gondolkodtam, hogy mitől lenne különleges. Oktatóként és táncosként is agyaltam a dolgokon, ugyanis szerintem minden táncosnak szüksége van időnként egy kis megújulásra. A PorDeBras például egy balett alapokra épített koreografált óra, amelyet azért szerettem volna, mert sok táncos nem kedveli a balett műfaját, holott iszonyatosan fontos alapokat ad. A társak, a tanárok pedig egytől-egyig azonnal mellém álltak, és nem volt kérdés, hogy tőlük csak professzionális órákat, és szuper élményeket kaphatnak a táncosok.

Tőled már megszokhattuk, hogy sosem pihensz. Nemrég megnyitottad a Style and Passion Dance kapuit is. 

A nagy megnyitóval egybekötött megbeszélésen vázoltam a régi és az új táncosaimnak a 2015-2016-os esztendő terveit, előadásait. Így például december 12-én egy öt éves előadásunkat hozom vissza, az Egyiptom Hercegét. Erre a darabra már volt is gyerekcasting, és hihetetlen édes picurkákat találtunk! Márciusban is készülünk egy érdekes, aktuális témájú előadással, a HolnapELŐTTel, amely egy drogos sztorit mesél el. Ennek kapcsán nem mellesleg örülnék, ha drogmentességet védő szervezetek is mellénk állnának. Szerencsére nem fogunk unatkozni, hiszen a saját darabokon túl számtalan hazai és nemzetközi műsorra is kaptunk felkéréseket, így izgalmas időszak előtt állunk.


Nagyon belelendültél, nem csodálkoznék, ha kezdők is kedvet kapnának hozzád. 

Mivel az előadások mellett nagy hangsúlyt fektetek a gyerekek és a kezdők képzésére is, így bárkit szeretettel várunk, hiszen folyamatosan lehet hozzánk csatlakozni. Sok helyen felületesen kezelik a kezdőket, holott mindannyian kezdők voltunk valamikor, amit nem szabad elfelejtenünk soha! Ha valakiben most érik meg a gondolat, akkor ne féljen, ne habozzon, jöjjön bátran!

Minden koreográfus másként álmodja meg azokat a mozdulatokat, amelyeket később továbbad a tanítványainak. Nálad hogy zajlik ez a folyamat? Hogy képzeljünk el? Táncolva kelsz át a zebrán?

Ez elég érdekesen működik nálam, mert engem a zene szószerint irányít. Erre szoktam mondani, hogy a zene mindig megmondja, hogy mit csinálj! Amikor a koreográfiákat elkészítem, külső szemmel viccesen nézhetek ki, ugyanis meredten bámulom a földet, vagy éppen nézek az ég felé, és látom magam előtt a mozdulatokat, érzem a testemben a lépéseket. Szóval soha nem működöm „ direkt gyárként”, mindig az érzéseim vezetnek.


Beszélgető partner: Nikkk